Home DuyurularOdamızdan Duyurular Cumhuriyeti Birlikte Yaşatacağız

Cumhuriyeti Birlikte Yaşatacağız

by yonetici

CUMHURİYETİ BİRLİKTE YAŞATACAĞIZ
Tarih boyunca büyük devletler kurmuş milletimizin, geçmişi bakımından kısa sayılabilecek 94 yıllık bir zaman diliminde Türkiye’nin modern bir devlete dönüşmesi ve bugünkü seviyeye ulaşması, örnek bir başarı ve gurur tablosudur.
Türk’süz Anadolu hesabı yapanlara, devletsiz millet hayali kuranlara en kesin ve kalıcı cevap Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla verilmiştir. 29 Eklim 1923; bağımsızlığa duyulan derin özlemin, milli egemenliğe beslenen eşsiz sevdanın karar ve hareket noktasıdır. Ne mutlu bizlere ki, tarihin hiçbir döneminde savaşlar, kıtlıklar, işgaller, ayak oyunları, karanlık senaryolar milletimizin önünü kesememiş, inançlarından ve ülkülerinden koparamamıştır.
Milletin saltanat ve hakimiyet makamı yalnız ve ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Bizim Türkiye Cumhuriyetinden Başka Bir Devletimiz Yoktur. Birinci vazifemiz, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik yapan ve ilk Cumhurbaşkanımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kurucu kahramanlara, vatan ve millet için hayatlarından vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini hürmet ve şükranla anıyorum. Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.
Saygılarımla…

Hasan ÖZKOPARAN
İzmir Mobilyacılar Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Related Posts

Leave a Comment