Home Odamızdan Haberler Başkan ÖZKOPARAN, Destek Paketine Açıklık Getirdi

Başkan ÖZKOPARAN, Destek Paketine Açıklık Getirdi

by yonetici

Değerli üyelerim, Kıymetli  meslektaşlarım,

Sizleri en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs, insanımızı ve üyelerimizi haklı olarak farklı atmosferlere taşıyor. Bu zor süreci birlik ve beraberlik içinde atlatabilmek için İzmir Mobilyacılar Odası olarak üyelerimizin menfaati doğrultusunda çalışıyoruz. Gelişmeleri paylaşarak siz değerli üyelerimizi bilgilendiriyoruz.

Koronavirüs Esnaf Destek Paketi kapsamında, devletimizin açıklamış olduğu 25 bin TL Kredinin gelen sorular üzerine sizlere detaylarını aktarmaya çalışacağım.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden kredi kullanmış olanlar dahil ek 25 bin TL kredi kullanabilecekler. Örneğin 3 ve 2 ay önce 200 bin TL kredi kullanan üyemiz dahi talep ederse ek 25 bin TL ilave kredi kullanabilecek.  

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden hiç kredi kullanmayan bir esnaf arkadaşımızdan kredi notu 1000 ve üzeri olanlar talep ettiklerinde SGK’dan, Vergi Dairesinden, İcra Dairesinden Kurumlar Vergi Beyannamesi ve İşletmne Hesap Özeti gibi hiçbir belge istenmeyecek. Veya daha önce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden yine hiç kredi kullanmayan arkadaşlar müracaat ettikleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ortak kaydı yaptıracaklar (Gösterecekleri ipoteğe göre) 200 bin TL ye kadar % 4,5 faizli 5 yıl geri ödemeli kredi kullanabilecekler.

Ayrıca Halk Bankasından alacakları Paraf Esnaf kart ile mal alımlarında, vadeli işlem yapabilecekleri 25 bin TL limitli kart ile 3 ay ödemesiz, 12 ay vadeli kullanım yapabilecekler.

Daha detaylı bilgiyi Odamızın 0 232 237 51 52 nolu telefonundan alabilirsiniz

Moralimizi asla bozmayacak, geleceğe umutla bakacağız. Her zaman olduğu gibi birlikte, el birliğiyle ve dayanışma içinde bu zorluğun da üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bu sıkıntılı günleri, birlikte daha da güçlenerek atlatacağız. İyi günler göreceğiz. İyileşeceğiz. Ailelerinizle birlikte hepinize sağlıklı günler diliyorum.

 

  Hasan ÖZKOPARAN

İzmir Mobilyacılar Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Related Posts

Leave a Comment