Home Duyurular GELECEK MESLEKİ EĞİTİMDE!

GELECEK MESLEKİ EĞİTİMDE!

by Göksu Gizem

 

BİLİMİN IŞIĞINDA ÜNİVERSİTE, SANAYİ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ. Dünyada 19. Yüzyıl sanayi devrimleri nedeniyle Sanayileşme Çağı, 20. Yüzyıl da İletişim Çağı olarak nitelendirilir. Artık adım attığımız 21. Yüzyıl ise, Bilgi ve Teknoloji çağı olarak tanımlanmaktadır.
Bu şu demektir, bilginin önem kazandığı, teknolojinin ticari, sosyal hatta kültürel hayatta yoğun olarak kullanıldığı bir dönemde, gelişmelere ayak uyduramayan toplumsal veya ekonomik yaşamdan dışlanacaklardır. Ticari anlamda, günün şartlarına ayak uyduramayan, kendini yenileyemeyen, daha ileriyi daha güzeli planlamayan, elindeki ile yetinmeye gayret gösteren işletmeler, kısa vadede işlevlerini yitirme, işyerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaklardır. Kıymetli üyelerimiz,
İzmir mobilyacılar odası yönetimi, bu düşünceler içinde, üyelerine doğru rehberlikler ederek çağa uyumlarını kolaylaştırma yolunda çalışmalarını planlamaktadırlar. İşte bugün burada düzenlenen bu toplantı ve sergi de, bu düşüncenin bir ürünüdür. Günümüzde iş dünyası, hızla değişen ve rekabetin keskin olduğu bir arenaya dönüşmüştür. Bu ortamda başarılı olmak ve öne çıkmak için şirketlerin sıradanlıktan uzaklaşması, inovasyon ve kullanıcı odaklı yaklaşımlarla öne çıkması gerekmektedir.
İşte bu noktada tasarım önem kazanmaktadır. Tasarım, modellerin, patent sahibi olmanın, her yıl yenilenen ürünleri müşterilere sunmanın ön plana çıktığı sektörümüz için vazgeçilmez bir etkendir.Bilgi çağında, bilimin ışığında camiamızı geliştirme hedefinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okul-Üniversite mesleki eğitim Sanayi işbirliğine hazırız. Gelecek mesleki EĞİTİMDE.  

                                                                                                                                                                                ZAFER KOÇ.                                                             

Related Posts

Leave a Comment