Home Genel Yazılar ÜLKEMİZİN EKONOMİSİ SALDIRI ALTINDA !!!

ÜLKEMİZİN EKONOMİSİ SALDIRI ALTINDA !!!

by yonetici

Türkiye’nin büyük zorlukları geçmişte aştığını hatırlatan Özkoparan, bu dönemden de güçlenerek çıkılacağını söyledi.

MOBİLYACILAR ODASINDAN MİLLİ EKONOMİYE DESTEK

Döviz lobisinin gerçek hedefinin Türkiye’nin milli ekonomisi olduğunu vurgulayan İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Başkanı Hasan Özkoparan, üretici meslektaşlarını ve tüketicileri uyardı. Yerli malı kullanılmasını isteyen Başkan Özkoparan, fırsatçıları da hainlikle suçladı. Türkiye’nin büyük zorlukları geçmişte aştığını hatırlatan Özkoparan, bu dönemden de güçlenerek çıkılacağını söyledi.

EKONOMİMİZ SALDIRI ALTINDA

Türkiye ekonomisinin doğrudan bir saldırı altında olduğunu vurgulayan İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, döviz lobisinin milli ekonomimizi hedef alındığını söyledi. Sürecin ayakları yere basan tedbir ve politikalarla yönetileceğine inandığını belirten Başkan Özkoparan, esnafın ve vatandaşın döviz talebini azaltarak uluslararası döviz vurguncularının hareketlerini önleyebileceğini söyledi.

YERLİ MALI KULLANALIM

İZMOD Başkanı Özkoparan döviz kurlarının artışını engellemeye yönelik tedbirlerin başında, ithal girdi yerine yerli girdilerin kullanımının, en kısa zamanda ise muadillerinin üretilmesinin gerektiğini söyledi. Başkan açıklamasında tüketicilerin yerli üretimi tercih etmesini istedi.

KUR FIRSATÇISI HAİNLER VURGUN PEŞİNDE

Dövizdeki hareketliliğin bazı kur fırsatçılarını yeniden hortlattığına dikkat çeken İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, fiyat düzenlemelerinde haksız kazanç peşine düşenleri hainlikle suçladı. Başkan Özkoparan, “Döviz yükselişi bahanesiyle döviz artışından daha yüksek bir fiyat artışına giden kişileri ve kurumları uyarıyorum. Yerli hammadde ile üretim yapan döviz yükselişi bahanesi ile fiyat arttırarak vurgun hayaline kapılanları uyarıyorum. Yaptıkları hainliktir, fırsatçılıktır, vurgunculuktur”dedi.

BU ÜLKE BİZİM

Mobilyacı esnaf arkadaşları ve vatandaşların moralini yüksek tutmasını isteyen İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, “İzmir Mobilyacılar Odası olarak biz ülkemizin bu süreçten de güçlenerek çıkacağına, çalışarak ve üreterek Türkiye’nin daha güzel günlere ulaşacağına yürekten inanıyoruz. Gün tartışma günü değil birlik ve beraberlik günüdür” diye konuştu.

Related Posts

Leave a Comment