Home Odamızdan Haberler MHP İl Başkanı Karataş, “Sorunsuz Bir Sanayiden Yanayız”

MHP İl Başkanı Karataş, “Sorunsuz Bir Sanayiden Yanayız”

by yonetici

MHP İL BAŞKANI KARATAŞ, “SORUNSUZ BİR SANAYİDEN YANAYIZ”
İzmirli mobilyacıların temsilcileri Milliyetçi Hareket Partisi MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş’ı makamında ziyaret ederek sektörle ilgili sorun ve önerilerini aktardı. Kent içine sıkışan sanayicilerin sorunsuz üretim alanlarına taşınmasından yana olduklarını vurgulayan İl Başkanı Karataş, İhtisas Mobilya Sanayi Sitesi için Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu ile bir projenin dosyasının hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi.
İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Başkan Vekili Faruk Özdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Arslan ve Oda Eğitim Danışmanı Zafer Koç, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ve Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Andaç’ı il başkanlığında ziyaret etti. Mobilyacı esnafın geçmişin ihtişamını geleceğe taşımak için var gücü ile çalıştığına dikkat çeken Oda Başkanı Özkoparan, yerli mobilyanın dünyaya daha fazla açılacağı, uluslararası piyasalarda daha fazla yer bulabileceği hamlelerin yapılması gerektiğini vurguladı. Mobilyacı esnafın Karabağlar’da kabına sığmadığını belirten Başkan Özkoparan şiddetle yeni mobilya ihtisas sanayi sitelerine ihtiyaç olduğunu söyledi. Başkan Vekili Faruk Özdağ cari açık vermeyen istihdam yoğun mobilya sektörünün yıldızının dahada parlatılması gerektiğini ifade etti. Eğitim Danışmanı Koç, sektörün geleceğinin teminatı gençlerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini mesleki eğitimin memleket meselesi olduğunu dile getirdi.
Üretim yapan birçok esnafın kent merkezlerinde sıkışıp kaldığını Karabağlar’da da bunun yaşandığını belirten MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş önemli bir projenin hazırlığında olduklarını açıkladı. Karataş, “Mobilyacılar Karabağlar ve Buca ilçemizin arasında sıkışıp kaldılar. Esnafımızın arzusu yeni mobilya ihtisas sanayi sitelerinin yapılması. Ancak bu konu sadece söz vermekle veya olacak olacak demekle olmaz. Kiracı küçük esnaflar hangi şartlarda yeni siteye taşınacaklar? Mülk sahibi mobilyacıların durumu ne olacak? Yeni sanayi sitesi kim tarafından yapılacak? Hangi şartlarda işletmelere tahsis edilecek? Mobilyacıların yerine ne yapılacak? İşçilerin ulaşım sorunları, işletmelerin lojistik sorunları nasıl çözülecek? Buna benzer yüzlerce soruya cevap bulmadan yapılacak hamleler bugünü aratmasın. Biz MHP olarak Sanayi ve Ticaret eski Bakanımız Ahmet Kenan Tanrıkulu ile birlikte bir projenin dosyasının hazırlığı içerisindeyiz. Esnafımızın huzuru ve mutluluğu için taşın altına elimizi de kafamızı da koyduk koymaya da devam ederiz”şeklinde konuştu.

Related Posts

Leave a Comment