Home Odamızdan Haberler Başkan Soylu “Dersimizi Çalışıyoruz.”

Başkan Soylu “Dersimizi Çalışıyoruz.”

by yonetici

BAŞKAN SOYLU, “DERSİMİZİ ÇALIŞIYORUZ”
Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan ve üyelerine yeni İhtisas Sanayi Sitesi sözü vermesinin ardından sektör hareketli günler yaşamaya başladı. Kendisini ziyaret eden Oda Başkanı Özkoparan’a Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu mobilyacılara en güzel siteyi kazandırmak için sıkı bir ders çalıştıklarını söyledi.
İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Başkanı Vekili Faruk Özdağ ve Oda Eğitim Danışmanı Zafer Koç Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’yu makamında ziyaret etti. Başbakan Yıldırım’ın yüzlerce esnafın arasında yeni ihtisas sanayi sitesi sözü vermesinin kendilerini umutlandırdığını vurgulayan Başkan Özkoparan, kendisinin de ikamet ettiği Menderes ilçesinde yeni bir Mobilya İhtisas Sanayi Sitesinin üyeleri için ciddi bir adım olacağını söyledi. Başkan Özkoparan, “Menderes ilçemiz Türkiye ve İzmir ilimizin önemli bir merkezi. mobilyacılarımıza ev sahipliği yapması bize gurur verir. Bugün buraya muhtemel site olacak yerin bilgilerini almaya ve yer ile ilgili projelerin startını vermek için geldik”dedi. Başkan Vekili Özdağ, Karabağlar Mobilyacılar Sanayi Sitesinde yaşadıkları zorlukları vurguladı. Eğitim Danışmanı Zafer Koç, sektöre nitelikli eleman yetiştirecek son teknoloji bir okulun site içerisinde olmasının Türkiye ve bölge ekonomisine ciddi kattılar sağlayacağını ifade etti.
Başbakan Binali Yıldırım’ın mobilyacılara site sözü vermesinin ardından ciddi bir çalışma başlattıklarını belirten Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ilk iş olarak Karabağlar Mobilyacılar Sanayi Sitesini ziyaret ettiklerini sorunları öğrendiklerini öneriler aldıklarını söyledi. Başkan Soylu, “Başbakanımız sayın Yıldırım’ın sözünün ardından vakit kaybetmeden Mobilyacıların halen iş yaptığı sanayi sitesini ve İzmir Mobilyacılar Odasını ziyaret ettim. İsteklere cevap verebilecek 3 alan üzerinde yoğunlaştık. Olmasını en fazla arzu ettiğimiz alan için İZSU’dan onay çıkması gerekiyor. Bunun için uzun süre bekletilebiliriz. Mobilyacılarımızın ve ülkemizin beklemeye tahammülü yok. Bu nedenle Tekeli ve Kısıkköy’de yoğunlaştık. İki yer ile ilgili dersimizi çalışıyoruz. Umuyorum ki en kısa zamanda sonuç alırız”şeklinde konuştuk.
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu harita üzerinde muhtemel yeni Mobilya Sanayi Sitesi yerleri ile ilgili bilgi verdi.

Related Posts

Leave a Comment