Home DuyurularOdamızdan Duyurular Kurban Bayramını Kutlu Olsun

Kurban Bayramını Kutlu Olsun

by yonetici

Sevgili Meslektaşlarım, Kıymetli Üyelerimiz;
Bazı günler vardır; Marangozun tutkalı gibi, toplumları birbirine bağlayan. Bazı dönemler vardır; Toplum olarak millet olma irademizi diri tutan. Bayramlar; insanoğlunun birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşma, yardımlaşma, birbirlerinin gönlünü alma, mutluluk ve sevgiyi dolu dolu yaşama günleridir.
Sizlerle birlikte bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli marangoz ustalarımızın dediği gibi nasıl ki ‘Tutkal tavında tutar’. Kurban Bayramları da toplumsal bilinci bütünleştirici, herkesi kucaklaştırıcı, kaynaştırıcı bir tavdır, bir dönemdir. Dargınları ve küskünleri mutlaka barıştıralım!
İnsanlığın ikinci atası marangozluğun piri Hz. Nuh’un mesleğini devam ettiren bizler; varsa kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakalım. Yardımlaşma ve merhamet duygularının yoğunlaştığı bir Kurban Bayramı’na, ulaşmanın sevincini taa iliklerimize kadar yaşayalım. Kurban Bayramı coşkumuzun, güçlü bir geleceğe, ülkemizde ve dünyada barışa, birlik ve beraberliğe vesile olmasını dilerken, tüm Üyelerimizin ve çalışanlarının Kurban Bayramı’nı kutlar, insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim.
Sevgi ve Saygılarımla…

Hasan ÖZKOPARAN
İZMİR MOBİLYACILAR ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Related Posts

Leave a Comment