Home Duyurular Başkanımız Hasan Özkoparan’nın Yazısı
hasan-ozkoparan

Başkanımız Hasan Özkoparan’nın Yazısı

by yonetici
hasan-ozkoparan

Hasan Özkoparan

Sevgili Meslektaşlarım, Kıymetli Üyelerimiz;

Sizlerin takdirleriyle geldiğimiz görevimizde, ilk günden bu yana karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde, samimiyetle, bizlere olan güveninizi arkamızda hissederek çalışıyoruz. Kolektif bir anlayışla çalışmanın heyecanını bizimle birlikte duyan ve çalışmalara omuz veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

14 yaşında girdim Karabağlar Sanayisine. 40 yılı aşkın bir süredir Zigoncu Hasan olarak biliniyor ve hizmet üretiyorum. Karabağlar sanayimiz bizim bir Mobilya Okulumuz, bir Mobilya Akademimizdir. Ustalarımız birer öğretmen, çırak ve kalfalarımız öğrencilerimizdir. Bende testere sesleriyle çınlayan, talaş kokan bu okulda yetiştim.

Kadirşinas Meslektaşlarım, İşimizle gücümüzle, emeğimizle alın terimizle bezediğimiz yılların dostluğu ile kardeşiniz Zigoncu Hasan’a yani bana İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini verdiniz. Başkanlığın onurunu yaşarken, bu görevin ağır sorumluluğunu omuzlarımda hatta iliklerimde hissediyorum.

İstiyorum ki her gün selam alıp verdiğim, acılarını, mutluluklarını paylaştığım siz değerli kardeşlerimize günübirlik pansuman işler yaparak değil, gelecek nesillerimizi düşünerek hizmetler verelim. Yaşadığı bölgenin ekonomik ve sosyal hayatında omurgayı oluşturan, mobilyacı esnafımız mutlu olsun. Türkiye ve dünya mobilya modasına yön veren, altyapı sorunu yaşamayan Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan, kendisi, çalışanı ve mal sattığı kesimi mutlu eden mobilyacılarımız olsun.

Çağdaş, şeffaf ve üretken bir oda anlayışıyla, taşın üstüne taş koyarak daha güçlü, daha etkin, daha dinamik ve daha katılımcı bir Oda idealiyle hareket ediyoruz. Bu yolculukta adımlarımızı birlikte çoğaltacak ve mobilya sanatımızı geleceğe taşıyacağız. “Yinelenen” tekrar eden değil “YENİLENEN” mücadele anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz.

HERŞEY; Mesleğimizin saygınlığı, meslektaşımızın hakları, ülkemizin refahı için…

Hasan ÖZKOPARAN
İzmir Mobilyacılar Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Related Posts

Leave a Comment