Home Genel Yazılar Tasarım ve Dizaynın buluştuğu nokta MODEL AHŞAP LATA

Tasarım ve Dizaynın buluştuğu nokta MODEL AHŞAP LATA

by yonetici

Dünya genelinde hızla değişen tüketici profili, satın alma davranışlarını ve alışkanlıkları mobilya üretimini ve tarzlarını da fazlasıyla etkiledi. Güncel tasarım ve tredleri üreterek mobilya ve koltuk modasına yön veren firmaların en büyük ihtiyacı ahşap bombe ve laminelerdir.

Mobilyada Tasarım ve Dizaynın buluştuğu nokta MODEL AHŞAP LATA

Dünya genelinde hızla değişen tüketici profili, satın alma davranışlarını ve alışkanlıkları mobilya üretimini ve tarzlarını da fazlasıyla etkiledi. Güncel tasarım ve tredleri üreterek mobilya ve koltuk modasına yön veren firmaların en büyük ihtiyacı ahşap bombe ve laminelerdir. Sektörün ihtiyaç duyduğu Soft Formları üreterek Türkiye geneline pazarlayan firmaların başında Model Ahşap Lata geliyor. Aile firması olan Model Ahşap Lata’nın kurucusu Murat ve Bülent Şimşek Kardeşlerin sektörde güvenilir bir yeri var. İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Bülent Şimşek üretimlerine dair önemli bilgiler verdi.

1982 yılında Mobilya üretimi ile sektöre giriş yapan firmanın ikinci kuşağı olan Murat ve Bülent kardeşler sektörün büyük bir ihtiyacını tespit ettiler. Önemli bir hazırlık döneminin ardından 1989 yılında mobilya sıcak presine başladılar. Bülent Şimşek, “Türkiye’nin üçüncü büyük ili olan İzmir’de pres denince akla ilk gelen firmayız. Cesaretli atılımlarımızla 2007 yılında MODEL AHŞAP LATA-BOMBE-LAMİNE imalatına başladık. Kaliteli kendimize özgü tarzımızla, AR-GE çalışmalarımızın ışığında sürekli yenilenerek hizmet vermeyi sürdürüyoruz”dedi.

Mobilya üretiminde bombe ve laminelerin özel bir yeri olduğuna dikkat çeken Bülent Şimşek, “Mobilyaların üretim serüveni tasarımla başlar. Beğeni toplayan tasarım çiziminin üretilebilmesi ciddi bir AR-GE çalışması gerektirir. Her güzel çizimi mobilya üretildiğinde aynı beğeniyi almaya bilir. Hayal edilen tasarımın gerçeğe dönüşebilmesi için mobilya ve koltuklarda kullanılan bombe ve laminelerin tasarıma uygun üretilmesi gerekir. Bunu firmaların büyük bölümü kendi bünyesinde yapmaz. Yüksek teknoloji ve teknolojiye yön veren firmalar ancak bombe ve Lamineleri üretebilir”şeklinde konuştu.  

Teknolojiye büyük yatırım yaptıklarını vurgulayan Bülent Şimşek, “Bombe ve lamine üretiminde, yüksek frekans, şok ısı, farklı form teknikleri kullanıyoruz. Bunu sağlamak için modern bir makine parkuruna ihtiyaç var. Bunu sağlamak için firma olarak teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Son teknolojinin ışığında kendimize özgü oluşturduğumuz makinelerin desteği ile seri üretim gerçekleştiriyoruz”dedi.

Bülent Şimşek’in son sözleri, “Ülke ekonomisine katkıda bulunan, topluma ve çevreye karşı sorumluluklarının bilincinde, sürdürülebilir gelişmeyi yaşam şekli yapan, teknoloji ve kalite açısından sektöründe lider bir kuruluş olma ilkesiyle, müşterilerimize en yüksek faydayı sağlayacak ürün ve hizmetleri en iyi çözüm ortağı olarak sunmak ve sürekli müşteri memnuniyeti sağlamak en önemli ilkemizdir”oldu.

Related Posts

Leave a Comment