Home Genel Yazılar İZMOD, KARİYER DENEYİMLERİNİ ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

İZMOD, KARİYER DENEYİMLERİNİ ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

by yonetici

İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) , “Kariyer Günleri” kapsamında Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileriyle buluşarak gelecek ve kariyer planlaması hakkında söyleşi gerçekleştirdi. Programa İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Şimşek, Munir Erol ve Oda Eğitim Danışmanı Zafer Koç katıldı.
Mobilyacıları hayallerinin peşinden koşan ve bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çok çalışan arılara benzeten İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Yönetim Kurul Başkanı Hasan Özkoparan, “Arılar farklı renk ve aromaları barındıran çiçeklerden topladıkları ile mucizevi bir besin kaynağı balı yaparlar. Mobilyacılarımız ise farklı kültürlerden topladıkları ve esinlendikleri şeyleri birer sanat eserine dönüştürür”dedi.
İş hayatında girişimciliğin çok önemli olduğunu belirten İZMOD Başkanı Özkoparan, öğrencilerin teori ve pratiği birlikte gerçekleştirmesinin iş yaşamlarında hızla ilerlemelerine yardımcı olacağını vurguladı. Hayatla mücadele konusunda Mesleki Eğitim hayatındaki tecrübelerin, meslek hayatına katkısının olacağını ifade etti.
Öğrencilere mesleki tecrübelerinden bilgi aktaran İZMOD Yönetim Kurulu Üyesi Munir Munir Erol, Mobilya sektöründe nitelikli eleman sıkıntısı yaşandığını okuldan mezun olur olmaz öğrencilerin rahatlıkla iş bulabileceğini söyledi. Kendi firmasında yaşadıklarından örnekler veren İZMOD Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Şimşek, “Çok çalışın. Mobilya Sektörümüzü çok daha ilerilere götürün. Çalışırsanız mutlaka başarsınız. Fark yaratırsınız”şeklinde konuştu.
Genç öğrencilerin sorularını cevaplayan İZMOD yönetimi okulu gezerek verilen eğitim hakkında bilgi aldı. Önerilerde bulundu. Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren İZMOD Yönetimi Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği yapma kararı aldı.

Related Posts

Leave a Comment