Home Genel Yazılar İZMOD İZTO İLE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAK

İZMOD İZTO İLE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAK

by yonetici

İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan ve ekibi İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’i makamında ziyaret etti. İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Bal, Oda Genel Sekreteri Ahmet Kayacan, Oda Eğitim Danışmanı Zafer Koç ziyaret programına katıldı. İZTO Başkanı Mahmut Özgener’in yanında İZTO Meclis Üyesi Nevzat Artkiy, Yaşar Baş ve İZTO Mobilya Komitesi Başkan Yardımcısı Özcan Şentürk yer aldı.
İzmir Ticaret Odası Başkanı Özgener’e iki dosya takdim eden İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özkoparan, hangi odaya üye olursa olsun mobilyacıların sorunlarının aynı olduğunu ve odaların birlikte çalışmasının sektörü geleceğe taşıyacağını söyledi. Özkoparan, “İzmir İlimizdeki en önemli sorun mobilya üreticilerimizin üretim alanlarının yeterli olmayışıdır. Mobilyanın kalbinin attığı Karabağlar mobilya üreticilerimize dar gelmektedir. Mobilya İhtisas sanayi sitelerine olan ihtiyacımızı Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, göreve gelen her İzmir Valisi, İzmir Milletvekillerimiz, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, İlçe Belediye Başkanlarımız, Siyasi partilerimizin il ve ilçe Başkanları başta olmak üzere her platformda dillendirdik. Uluslararası standartlarda üretim alanı verilirse uluslararası standartların üzerinde üretim yapacağımızı anlattık. Çok sayıda arkadaşımız ahır ve kümesten bozma atölyelerinde Avrupa başarı ödülleri alan üretimler yaptılar. Biz kimseden bir şey dilenmiyoruz. Biz hiç cari açık vermeyen, ülkemize döviz getiren, büyük istihdam sağlayan bir sektörün yıldızının daha fazla parlatılmasını ve ülkemizin kazanmasını istiyoruz. Bu katkıyı sağlayacak kişi ve kuruma mobilya sektörü şükranlarını ifade edecek. Bu noktada İzmir Ticaret Odasının üzerine düşeni yapacağına inanıyoruz. Sektörümüzdeki önemli sıkıntıların başında Nitelikli Eleman bulunamaması var. Meslek liselerimiz, Mesleki Eğitim Merkezlerimiz ve İzmir Mobilyacılar Odamız sektörümüzün aydınlık geleceğini inşaa etmek için kurs ve eğitimler veriyor. İzmir Ticaret Odamız yaptığımız eğitim çalışmalarına katkı sağlıyor. Yeni dönemde bu katkının artarak devam edeceğini düşünüyoruz. İzmir Ekonomi Üniversitemizin sektörümüze önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve ekibine başarılar diliyorum”dedi. 
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan ve ekibinin çalışmalarını takdirle izliyoruz. Özkoparan ve ekibi güven tazelediği ilk dakikalarda kendisini kutlayanlardan birisiyim. Gerek Oda ziyaretlerimizde gerekse fuar ziyaretlerimizde görüşlerimi paylaştım. İzmir mobilya sektörünün yıldızının parlatılmasından yanayım. Bunun için ne gerekiyor ise yapacağız. İZMOD ile omuz omuza çalışarak bunu gerçekleştirme hedefindeyiz. İZMOD çalışmalarına katkı vermeye devam edeceğiz”şeklinde konuştu.

Related Posts

Leave a Comment