Home Genel Yazılar İzmirli mobilyacılardan çağrı: Böyle giderse esnaf biter!

İzmirli mobilyacılardan çağrı: Böyle giderse esnaf biter!

by yonetici
Türkiye mobilya ihracatının ithalatın 4 katı olduğunu vurgulayan İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, hammadde zamlarının esnafı ve sektörü bitme noktasına getirdiğini söyledi. Özkoparan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’a çağrıda bulundu.

EGEDESONSÖZ- Mobilya hammaddesine son dönemde üst üste yapılan aşırı zamlara İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) büyük tepki gösterdi. Tedarikçilerin zamlarına karşı dik bir duruş sergileyen İZMOD, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu (TAİF) Başkanı Ali Rıza Ercan önderliğinde imza kampanyası başlattı.

İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, “Cari açık vermeden her geçen gün yıldızı parlayan sektörümüze zamların darbe vuracağını dilimiz döndüğünce tedarikçilere söyledik. Satış fiyatlarına yansıtamadığımız zamların üretimi durduracağını, binlerce çalışanın iş ekmek kapısı sektörün ayakta kalamayacağını ifade ettik. Sektör biterse tedarikçilerde biter dedik. Hammadde üreticileri ve tedarikçilere konunun ciddiyetini anlamaları açısından Türkiye genelinde imza kampanyası başlattık. Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan önderliğinde İl ve ilçelerimizdeki tüm mobilyacılar odalarımız bu kampanyada görev yapacak. Toplanan binlerce imza Genel Başkanımız Ercan tarafından ilgili makamlara iletilecek. İmzaların iletileceği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’dan hammadde zamlarına karşı tedbir almasını talep edeceğiz”dedi

Related Posts

Leave a Comment