Home DuyurularBasında Biz İzmirli mobilyacı esnafa sanayi sitesi müjdesi

İzmirli mobilyacı esnafa sanayi sitesi müjdesi

İzmir Mobilyacılar Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştayda esnafın sorunlar ve sektörün gelişimi ele alındı. Başkan Soyer esnafa ilk müjdeyi verdi.

by Nihat AK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Belediyesi ve Ege İhracatçılar Birliği iş birliğinde düzenlenen Mobilya Çalıştayı İzmir Mobilyacılar Odası’nın (İZMOD) için inşa edilen Mobilya Akademi’de gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Ege Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Gürle, İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan ile sektörün önde gelen isimleri katıldı.

“DETAYLAR”

Merkezi ve yerel yönetimlerden defaatle sanayi sitesi talep eden İzmir Mobilyacılar Odası üyelerine erken müjdeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer verdi. İZMOD yönetiminin kendisinden talep ettiği sanayi sitesi için ciddi bir çalışma ortaya koyduklarını belirten Başkan Soyer, “Ekip arkadaşlarımızla birlikte sanayi sitesi projesi üzerinde çalışıyoruz. Tamamlama aşamasına yaklaştık. Yakında detaylarını sizlerle paylayacağız” dedi.

“TASARIM ÜSSÜ”

Başkan Soyer, “Mobilya sektörümüzün dünya standartlarını belirleyen ürünler üretebilmesi için bugünkü buluşmamız çok büyük anlam taşıyor. Bu çalıştay, bir etkinlik olmanın ötesinde bölgesel kalkınma hamlemizin önemli bir adımını teşkil ediyor. Bir şehrin kaderini oradaki iktisadi kümelenmeler belirler. İzmir ve Karabağlar için mobilyacılık işte böyle bir şey. Bizim üzerimize düşen, bu sektörün tarihten gelen gücüne güç katmak ve Karabağlar’ı Akdeniz’in en çağdaş mobilya tasarım ve üretim üssü haline getirmek. Bunu hep birlikte başaracağımıza tüm kalbimle inanıyorum” diye konuştu.

‘ŞAHLANDIRACAĞIZ’

Çalıştayın ev sahibi İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan , “Çalıştayımızla esnafımızı hak ettiği yere ulaştıracağız. Farklı kurumlara taşıdığımız sorunların çözümünde zaman zaman tıkanıyoruz” dedi.

Related Posts

Leave a Comment