Home Genel Yazılar ESNAF TEMSİLCİLERİ EGELİ AKADEMİSYENLERLE

ESNAF TEMSİLCİLERİ EGELİ AKADEMİSYENLERLE

by yonetici

İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu ile oda başkanlarıEge Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret etti. 
“Bilgiyi edinip kullanmalıyız”
Birlik üyelerinin günün yeniliklerine uyumunu sağlamak için bilimin rehberliğinde ortak projeler geliştirmek istediklerini kaydeden İESOB Başkanı Mutlu, “Günümüzde bilgiyi edinip kullanmak çok önemli. Üyelerimiz mesleklerinde yeni bilgileri kullanarak haksız rekabet karşısında ayakta durabilir, işini geliştirebilir, refah seviyesini artırabilir. Çalışmalarımızda çağın gerektirdiği yeni meslek dalları ve ara eleman ihtiyaçlarına öncelik vereceğiz. Ege Üniversitesi ile işbirliklerimizi geliştirerek, mesleki alanda üniversitenin desteği ile üyelerimize günün teknolojisine uygun eğitimler vermeyi ve üyelerimizin geleceğini aydınlatmayı istiyoruz. Bu amaçla Ege Üniversitesinin değerli akademisyenleri ile üniversitenin eğitim verdiği alanlarda faaliyet gösteren 14 meslek odamızın başkanını buluşturduk” dedi.
“Hiç birimizin bahanesi olmamalı, üretmeliyiz”
Ege’nin ciddi bilgi birikimi ve dev akademik kadrosuyla önemli çalışmalara imza attığını hatırlatan Rektör Prof. Dr. Budak, “Gelişmiş ülkelerle rekabet edebilme gücümüzü artırmak için tüm kuruluşların birlikte çalışması ve özellikle de katma değeri yüksek ürünler üretmesi gerekiyor. Göreve geldiğimden bu yana üniversiteyle toplum ve iş dünyası arasındaki duvarı yıkmaya çalıştım ve bunu başardığıma inanıyorum. Şimdi, iş birliklerini artırmamız gerekiyor. Gerek kalifiye ara eleman, gerek teknolojik yenilikler hakkında bilgi, gerekse de bilimsel çalışmalar anlamında her alanda destek vermeye hazırız. Yaptığım görüşmelerde iş insanlarımız, oda başkanlarımız ve yerel yöneticilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldım. Hep birlikte ülkemizi geleceğe taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
Akademisyenlerle buluşma
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Budak, Başkan Mutlu ile oda başkanlarını Ege Meslek Yüksekokulunda akademisyenlerle bir araya getirdi. Geniş katılımlı toplantıda, hangi alanlarda iş birliği yapılabileceği, yeni sektörler ve geleceğin sektörleri üzerine bilgi alışverişinde bulunuldu. Ege Üniversitesi ile İESOB heyeti arasında, işbirliği ve proje ekiplerinin kurulması, uzaktan eğitim portalı ile eğitim ve sınavların işbirliği içinde yapılmasına yönelik protokol imzalandı.

Related Posts

Leave a Comment