Home Genel Yazılar Ege Mobilya İhracatçıları’na YAĞCI Başkan seçildi

Ege Mobilya İhracatçıları’na YAĞCI Başkan seçildi

by yonetici

Ege İhracatçı Birlikleri’nde toplanan Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Genel Kurulu çift listeli heyecanlı bir seçime sahne oldu. Ege Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Cahit Doğan Yağcı seçildi.

 

Ege İhracatçı Birlikleri’nde toplanan Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Genel Kurulu çift listeli heyecanlı bir seçime sahne oldu. Geçen dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Cahit Doğan Yağcı’nın başkan adayı olduğu mavi liste 91 oyla seçimi kazanırken, Sezgin Can Özden’in hazırladığı turuncu liste 75 oy aldı. Genel kurulda konuşan geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Tarakçıoğlu, “Görev süremiz boyunca 1 dolar dahi olsa nasıl fazla ihracat yaparız diye çaba gösterdik. Yoğun olarak yurtdışı temaslarında bulunduk. Ankara ile ilişkilerde, sorunların çözümünde ise Türkiye İhracatçılar Meclisi ile birlikte hareket ettik. Türkiye’de ihracattan başka çıkış yolu yok. İhracatı arttırmadan gelecek nesillere güzel bir Türkiye bırakmak mümkün değil. Gelecek nesillere güzel bir Türkiye bırakmak için çalıştık, yeni yönetim kurulu da aynı hedefe ulaşmak için çalışacak” dedi.

Cahit Doğan Yağcı kimdir?

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Doğan Yağcı, 1953 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

AR-TU KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. Onursal Başkanı olarak iş hayatını sürdüren Cahit Doğan Yağcı, 2006 yılında Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu’na girdi. 2014-18 döneminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yağcı, 26 Nisan 2018 tarihinde Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Arda ve Tuna isminde 2 çocuk babası olan Cahit Doğan Yağcı İngilizce ve Almanca biliyor.

Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Ferit Kora, Ali Fuat Gürle, Nurettin Tarakçıoğlu, Levent Dolmen, Kazım Gürel, Celil Önder Türer, Latif Özbek, Cengiz Erol, Mehmet Sabri Baltaş, Metin Güreler.”

EGE MOBİLYA, KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
 
YÖNETİM KURULU BAŞKANI: AR-TU KİMYA SAN.VE TİC.A.Ş. – CAHİT DOĞAN YAĞCI
 
YÖNETİM KURULU LİSTESİ
 
ALKİM KAĞIT SAN.VE TİC.A.Ş. – FERİT KORA
 
MELTEM BEBEK VE GENÇ MOBİLYA SANAYİ TİCARET A.Ş. – ALİ FUAT GÜRLE
 
DEFNE DIŞ TİC.VE TARIM ÜR.A.Ş. – NURETTİN TARAKÇIOĞLU
 
ADAS DAYANIKLI TÜK.MALLARI ÜRETİM VE PAZ.A.Ş. – LEVENT DOLMEN
 
KÜTAŞ TARIM URUNLERI DIS TIC. VE SAN.A.S. – KAZIM GÜREL
 
TÜRER TARIM VE ORMAN URUNLERI ITH.IHR.SAN.VE TIC.LTD.STI. – CELİL ÖNDER TÜRER
 
ÜRÜN TARIM ÜR.İTH.İHR.TİCARET VE SANAYİ LTD.ŞTİ. – LATİF ÖZBEK
 
VİKİNG KAĞIT VE SELÜLOZ A.Ş. – CENGİZ EROL
 
ANTEO MOBİLYA GIDA TURİZM İNŞAAT TİCARET LTD. ŞTİ. – MEHMET SABRİ BALTAŞ
 
GÜRELER MOBİLYA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. – METİN GÜRELER
 
 
DENETİM KURULU LİSTESİ
 
ERMİŞ MOBİLYA MALZEMELERİ TİC. VE SAN.A.Ş. – ÖZGE ERTUĞRUL PARLAS
 
DOREMİ MOBİLYA SAN.VE TİC.LTD. ŞTİ. – SEDEF SEDEF
 
İMRAN YÜK – İMRAN YÜK

Related Posts

Leave a Comment