Home Genel Yazılar İZMOD Başkanı Özkoparan, Müjde verdi, Esnafa destek istedi…

İZMOD Başkanı Özkoparan, Müjde verdi, Esnafa destek istedi…

by yonetici

29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı açılışında konuşan İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, sektörün temelinde Esnaflığın ve ustalığın olduğunu belirtirken küçük esnaf için destek istedi.

Türk Mobilya sektörü bir kez daha Fuar İzmir’de bir araya geldi. MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nın açılış programına çok sayıda davetli katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, Ege Mobilya Sanayicileri Dayanışma Derneği Başkanı Sabri Baltaş, Ege Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Murat Sazboğazoğlu, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının ile mobilya sektörünün önde gelen temsilcileri programa ilgi gösterdi.  Programda konuşan İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, küçük esnaf için destek istedi. Başkan Özkoparan, “Fuarı profesyonel bir gözle inceledim. Muhteşem  ürünler vitrinlere taşınmış İzmirli Mobilya Üreticileriyle bir kez daha gurur duydum. Kendilerine teşekkür ediyorum. Katılımcı arkadaşlarıma baktığımda Esnafalıkları Esnaf Odası üyelikleri küçük atölyelerde usta oluşları var. Bu sebeple özellikle küçük esnafımıza destek istiyorum. Gelin el ele verelim Yeni Mobilya İhtisas Sanayi Sitelerini küçük esnafımıza kazandıralım. Sektörümüze büyük hizmetler vermesini istediğimiz oda birimlerimizi kurmak istiyoruz. Mobilya Akademi adını taşıyacak yeni hizmet binamızın kurulmasıyla onları da kuracağız. MobilyAkademimizi kurmamıza destek  olan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na sektörüm adına teşekkür ediyorum. Oda üyelerine Müjdemi vereyim. Yeni oda hizmet binamızın protokolünü imzaladık. Karabağlar Belediyesi Mart ayı meclisinden geçti. Yakınta temelini atarız”dedi.

MOBİLYA MODELLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Yapılan konuşmaların ardından MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı kurdelesi kesildi. MODEKO Fuarı açılış programına katılan davetliler Fuar İzmir alanındaki hollerde stant açan mobilya firmalarını ziyaret etti. 2018’in mobilya modellerini gören davetliler farklı tarzlara büyük ilgi gösterdi. Bu yıl MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’na sektörde söz sahibi 310 mobilya üreticisi katılıyor. Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir’de 50 bin m2 lik alanın kullanıldığı organizasyon kapsamında Klasik ve Modern mobilyalar, Eskitme ve Modüler mobilyalar, Masa, Sandalye, Kanepe ve Koltuklar, Bebe ve Genç odaları, Yatak ve Yatak setleri, Ofis mobilyaları, Mutfak mobilyası, Bahçe mobilyaları, Ev dekorasyonu ve Aksesuarlarını özel konsept ve seçkin tasarımlarından oluşan yeni trendler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

ÜLKE İHRACAT HEDEFİNE BÜYÜK KATKI

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından İzmir’e gelen alım heyetleri fuarın açılışı ile birlikte Fuar İzmir’de ziyaretlerine başladı. Efor Fuarcılık’ın yurtdışı temsilcilikleri aracılığı ile yaklaşık 100 ülkeden alıcıların davet edildiği, önceden belirlenen 30 hedef Pazar bölgesinden özel bir çalışma yapıldığı bildirildi. Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ülkelerinden oluşan özelliklede komşu ülkelerin ilgi gösterdiği ifade edildi. Türkiye’ nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşmasında MODEKO’nun önemli bir pay sahibi olduğu vurgulanıyor.

KATILIMCI DESTEKLERİ KATLANDI

MODEKO İzmir Mobilya Fuarı’nın Uluslararası nitelik kazanması ile KOGEB destekleri ikiye katlandı. İzmir Ticaret Odası (İZTO) desteklerini arttırdı. Ekonomi Bakanlığı, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri,  Ege Bölgesi Sanayi Odası,  İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası ile EGEMOB, OFİSMOD ve EMODER sektörel dernekler tarafından MODEKO destekleniyor.

Yerli ve yabancı mobilya sektör paydaşları 5 gün süreyle önemli iş bağlantılarına imza atacak. 7 Mart 2018’de başlayan organizasyon 11 Mart akşamı tamamlanacak. MODEKO Fuar İzmir’de ilk 4 gün 11:00- 19:00 son gün ise 11.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Related Posts

Leave a Comment