Home Genel Yazılar AK Partili Çankırı’dan İZMOD’a ziyaret

AK Partili Çankırı’dan İZMOD’a ziyaret

by yonetici

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Karabağlar’da Mobilyacılar Odası’nı ziyaret etti. Bölünmez Çankırı, esnaf için özel bir çalışma yürüten hükümetin yakında esnaflara müjdeyi vereceğini belirtti. 

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı seçimlerden sonra yaptığı teşekkür ziyaretlerini Karabağlar ilçesinde sürdürdü. İzmir ekonomisine çok ciddi katkı sağlayan Karabağlar’da mobilyacı sektörünün temsilcisi olan İzmir Mobilyacılar Odası’na (İZMOD) da ziyarette bulunan Bölünmez Çankırı’ya ziyaretinde Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç da katıldı. Ziyarette Oda üyesi esnaflar da ziyarette hazır bulunurken, mobilyacılar ve tedarikçilerin son dönemde yaşadıkları sıkıntılar konusunda bilgi alışverişi yapıldı.

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli yapı taşlarından birinin de esnaflar olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti iktidarlarının her döneminde esnaf yararına önemli çalışmaları ortaya koyduklarını hatırlattı. Bölünmez Çankırı, “AK Parti döneminde gerek esnafımız gerekse vatandaşlarımız rahat bir dönem yaşadı ve her türlü ekonomik saldırılara rağmen yaşamaya da devam edecek. Kur baskısı nedeniyle dövizdeki yükseliş enflasyonun altında kaldı ve döviz olması gereken rakamlara biraz hızlı yükselince de bu durum piyasalarda ve vatandaşlarda tepkiye neden oldu. Kurban Bayramı öncesinde yapılan ekonomik baskılara rağmen bayram döneminde otellerde, tatil merkezlerinde ve uçaklarda boş yer yoktu. Türkiye turizmi uzun bir dönemden sonra çok iyi bir sezon geçiriyor. İnşallah turizm sektöründe yakaladığımız bu başarıyı diğer sektörlere de aktarıp, Türkiye’nin içine düşürülmek istendiği ekonomik dar boğazdan hep birlikte çıkacağız” dedi.

YENİ YER İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bölünmez Çankırı, tasarruf tedbirlerinin alındığını ve cari açığın verilmeyeceğini kaydederek, “Hükümetimiz ekonomik saldırılardan esnafımızın azami düzeyde korunması için özel bir çalışma yürütüyor. Birkaç gün içinde Cumhurbaşkanımız esnafımıza beklediği müjdeyi verecektir. Daha önce de gündeme geldiği üzere mobilyacı esnafımıza İzmir’de yeni üretim bölgesi oluşturulması için Menderes ilçesinde titiz bir çalışma yürütüyoruz. Çalışmalarımızı yakın zamanda tamamlayıp bu müjdeyi de esnafımıza vermeyi istiyoruz” diye konuştu.

FİYATLAMA YAPAMIYORUZ

Döviz kurundaki yükseliş nedeniyle bazı fırsatçıların hortladığına dikkat çeken İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan ise piyasalardaki karmaşa nedeniyle mobilyacı esnafının fiyatlama yapmakta zorlandığını ifade etti. Özkoparan, “Döviz kurları artıyor. İthal ürünlerin fiyatları yükseliyor. Ama bazı kişi ve kurumlar ne yazık ki bunu fırsat bilip yerli ürünlere de zam yapıyor. Sürekli fiyatı değişen girdi ürünleri nedeniyle mobilyacı esnafımız nihai üreticiye sabit net fiyat vermekte büyük zorluk yaşıyor. Fiyatları sabitleyecek bir argüman geliştirmek gerekiyor. Türkiye’nin son Başbakanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım yeni mobilya ihtisas sanayileri kurulması sözünü bize vermişti. Bu sözün iktidar milletvekillerimiz tarafından takip edilerek yerine getirileceğine inanıyoruz. En kısa zamanda mobilya ihtisas sanayilerinin İzmir’de kurulmasını istiyoruz” dedi.

Toplantıya katılan bazı tedarikçiler ve mobilyacılar da fiyatların hızla değiştiğini ileri sürdü ve konuya acilen çözüm bulunulması talebine bulundu.

Related Posts

Leave a Comment